Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Włoski styl życia

Styl życia mieszkańców Italii nierozerwalnie związany jest z włoską kuchnią, a misternie przygotowane posiłki towarzyszą wszystkim ważniejszym momentom ich życia. Nawet zwykły wypad za miasto to powód do pieczołowitego przygotowania pikniku, a proste włoskie przekąski urastają do rangi dzieł sztuki kulinarnej. Nawet decyzja czy wypić espresso, macchiato, czy cappuccino z pozoru mało istotna, to sprawa dużej wagi dla Włochów.

W tej części naszego bloga podpowiemy Ci jak „żyć po włosku”, a najwięcej uwagi poświęcimy sprawom kulinarnym, które są nam najbliższe.

Niezwykłe tradycje bożonarodzeniowe w Toskanii
W Toskanii Boże Narodzenie jest świętem bardzo uroczystym i rodzinnym. Ten czas dla Toskańczyków to nie tylko święto, podczas którego obdarowuje się bliskich prezentami. To chwile, które niosą ze sobą przekazywane z pokolenia na pokolenie zwyczaje i tradycje. Niektóre z nich poszły w zapomnienie, a inne są nadal kultywowane.
Czytaj więcej
Najsłodszy festiwal świata - Eurochocolate w Perugii
Jesteś fanem czekolady? Świetnie trafiłeś! Włosi uwielbiają czekoladę, tak samo jak uwielbiają festiwale. Zatem dzisiaj zapraszamy Cię na poznanie ciekawej historii jednego z największych producentów czekolady we Włoszech, oraz na czekoladowy festiwal - Eurochocolate!
Czytaj więcej
Jedzenie uliczne w Palermo: jak smakuje i gdzie je znaleźć?
Byliście kiedyś w Palermo? Pamiętacie uliczki wypełnione budkami z pachnącym jedzeniem? Nie byliście? Odkryjcie razem z nami uliczne specjały tego słonecznego miejsca: arancini, panelle, chleb ze śledzioną, czy słynne bułki z lodami. Razem też zajrzyjmy w konkretne lokalizacje, w których trzeba spróbować tych przysmaków.
Czytaj więcej
pixel