Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Viva Toscana!
Znaczna część win z naszej oferty pochodzi z Toskanii. Dlatego też postanowiliśmy przedstawić kilka informacji o tym regionie i winnych "perełkach" z Toskanii. Zapraszamy do lektury.
Czytaj więcej
Woda z mąką podbija świat
Z czego robiony jest makaron? Jedynie z wody i mąki pszenicznej. Jeśli przygotowanie makaronu jest takie proste, to dlaczego jedne makarony są bardzo dobre, a innych nie da się zjeść ze smakiem? Poniżej krótka odpowiedź na to pytanie.
Czytaj więcej
Czym różnią się oliwki zielone od czarnych? Oliwki - recepta na zdrowie
Kuchnia włoska jest nie tylko smaczna, naturalna, ale także bardzo zdrowa. W większości dania opierają się na świeżych warzywach i owocach, a jednymi z nich są oliwki, które znajdziemy w większości spożywanych posiłków. Zarówno jako przystawka, w sosach, z makaronem lub jako zbawienna dla naszego zdrowia oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia.
Czytaj więcej
Risotto z winem Prosecco
Prosecco doceniamy nie tylko popijając je podczas smakowania delikatnych potraw, ale może stać się głównym składnikiem kilku wyśmienitych dań. Szczególnie jego wykorzystanie znane jest w przygotowaniu risotto, gdyż daje niezwykle aromatyczny i wyrafinowany smak.
Czytaj więcej
Carne Salada, czyli najlepsze carpaccio wołowe
Zajadasz się pysznym carpaccio wołowym? Tak potocznie nazywamy mięso użyte do tego dania. Tak naprawdę, to na prawdziwe włoskie carpaccio używa się mięsa Carne Salada del Trentino, co w dosłownym tłumaczeniu brzmi „mięso solone z Trentino”. Czym jest Carne Salada i jak powstaje? Dowiesz się z tego wpisu. Dodatkowo podajemy też parę przepisów kulinarnych.
Czytaj więcej
pixel