Byliście kiedyś w Palermo? Pamiętacie uliczki wypełnione budkami z pachnącym jedzeniem? Nie byliście? Odkryjcie razem z nami uliczne specjały tego słonecznego miejsca: arancini, panelle, chleb ze śledzioną, czy słynne bułki z lodami. Razem też zajrzyjmy w konkretne lokalizacje, w których trzeba spróbować tych przysmaków.
Chiaia i jej część Mergellina to dzielnica, która niczym nie przypomina zatłoczonych i często brudnych zaułków Centro Storico. To najbardziej prestiżowa i najdroższa dzielnica miasta - bezpieczniejsza, czystsza i bardziej elegancka od pozostałych rejonów Neapolu.
Jest takie powiedzenie, że kuchnia jest odzwierciedleniem każdego kraju, jego kultury i historii. Stwierdzenie to nie może być bardziej prawdziwe, jeśli myśli się o Włoszech. Włoska kuchnia rozwijała się na przestrzeni wieków począwszy od starożytnego Rzymu, z silnymi wpływami greckimi, arabskimi, bizantyjskimi, a także Nowego Świata.
Piątego maja rozpoczął się we Włoszech jeden najsłynniejszych na świecie wyścigów kolarskich Giro d’Italia, który potrwa aż do 28 maja. Okazja jest szczególna, bo w tym roku wyścig wystartował już po raz setny w historii.
Jeżeli lubisz podróżować, a także kultywować święta, znamy miejsce, do którego warto pojechać podczas świąt wielkanocnych. Florencja, która jest stolicą Toskanii, to miasto sztuki, w którym idealnie można połączyć zwiedzanie muzeów z przywitaniem wiosny podczas spacerów po parkach i ogrodach, nie zapominając o najważniejszym wydarzeniu czyli Scoppio del Carro.
Uważasz pewnie, że wystarczy przysłowiowy bukiet kwiatów i czekoladki, aby spędzić udany walentynkowy wieczór. Jeżeli jednak chcesz by Walentynki przerodziły się w najbardziej romantyczną noc w roku, włoscy specjaliści (kucharze, dietetycy i seksuolodzy) zalecają, aby zastosować znane także u nas porzekadło przez żołądek do serca. Dlatego bardzo ważna jest romantyczna kolacja we dwoje, w której menu znajdą się znaleźć potrawy z jak największą ilością afrodyzjaków.
Czy Włosi obchodzą Boże Narodzenie? Jak wyglądają Święta we Włoszech? Poznaj podobieństwa i różnice między Włoskimi i Polskimi Świętami Bożego Narodzenia.
Jeden dzień w roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Turystyki. Natchnęło nas to, aby opisać Tobie wspaniałą, kulinarną podróż w nasze ulubione miejsce. Podróż dokąd? Oczywiście, do Toskanii!
Wybierasz się na wakacje do Toskanii, najsłynniejszego regionu winiarskiego Włoch? Podróż pod koniec wakacji lub jesienią (sierpień, wrzesień i październik) jest wyjątkowa, gdyż w tym okresie rozpoczyna się zbiór winogron, a następnie praca w winiarniach.
W lipcu obchodzimy Dzień Przyjaźni. A jak wygląda przyjaźń po Włosku? Włosi są prawdziwymi pasjonatami i koneserami jedzenia. Uważają wspólne spotkanie przy stole za ważny element życia rodzinnego i społecznego, to symbol ich stylu bycia, mocno identyfikujący etykietę ''made in Italy''.