Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maj w Toskanii, czyli udane zwiedzanie, pyszne jedzenie i sportowe emocje na żywo!

2017-05-09
Maj w Toskanii, czyli udane zwiedzanie, pyszne jedzenie i sportowe emocje na żywo!

Piątego maja rozpoczął się we Włoszech jeden najsłynniejszych na świecie wyścigów kolarskich Giro d’Italia, który potrwa aż do 28 maja. Okazja jest szczególna, bo w tym roku wyścig wystartował już po raz setny w historii. Od pierwszego startu, który rozpoczął się 13 maja 1909 roku minęło już 107 lat i od tamtej pory rok rocznie (z małymi przerwami) trwa prawdziwa uczta dla miłośników kolarstwa. W tym roku właśnie 17 maja odbędzie się 11 etap długości 161 km - z Florencji do położonego w toskańskich Apeninach Bagno di Romagna. Warto połączyć poznawanie uroków Toskanii z tym szczególnym, tak ważnym nie tylko dla miłośników kolarstwa wydarzeniem sportowym.

Specjalna edycja Prosecco od Astoria Vini

We Włoszech, nawet podczas sportowego eventu kibice lubią skosztować dobrego wina. W tym roku, po raz szósty z rzędu Astoria Vini jest oficjalnym dostawcą wina na tą wielką kolarską imprezę. Z okazji setnego Giro d’Italia firma przygotowała specjalnie na tą okazję Prosecco Valdobbiadene DOCG w eleganckiej, stylowej butelce. Jest to limitowana edycja, która będzie prawdziwą gratką dla kolekcjonerów. Piszemy o tym z przyjemnością, gdyż bardzo cenimy wina z Astoria Vini, dlatego też znajdują się one w naszej ofercie.

Florencja - start do 11 etapu 

Florencja, kolebka renesansu, zachwyci Cię swoimi muzeami, pałacami i kościołami. Katedra Santa Maria del Fiore, Baptysterium San Giovanni, Galeria Uffizi, Galleria dell’ Accademia, kościoły Santa Maria Novella i Santa Croce to najbardziej charakterystyczne symbole tego niezwykłego miasta. Ale Florencja to nie tylko muzea i galerie. Wystarczy przejść się leniwie po pięknych ulicach zabytkowego centrum, a następnie spędzić czas w ogrodach Boboli i wspiąć się na wzgórze za Piazzale Michelangelo, aby cieszyć się niesamowitym widokiem na Florencję. 

Po zwiedzeniu Florencji czas na sportowe emocje. Proponujemy udać się do niedalekiej miejscowości Ponte a Ema, aby zobaczyć start do 11 etapu Giro d’Italia. Do Ponte a Ema można z łatwością dojechać podmiejskim autobusem z Viale Giacomo Matteotti (kursuje co 20 minut). Start do wyścigu przewidziany jest na godzinę 12:30.

Jeśli po obejrzeniu startu poczujesz się głodny, wstąp Osteria di Giogo przy Via Chiantigiana 10 w Ponte a Ema. Lokal specjalizuje się w daniach z ryb i owoców morza, spróbuj Spaghettone alle Vongole (trochę grubszy makaron od spaghetti z małżami) lub Frittura di Calamari, Gamberi, Paranza, Polpo, Verdure e Salvia (smażone w głębokim tłuszczu owoce morza z warzywami i szałwią).

Bagno di Romagna - zakończenie 11 etapu

Jeśli nie zdążysz na start wyścigu, zajedź do położonego w samym sercu toskańskich Apeninów Bagno di Romagna, aby zobaczyć finiszujących kolarzy (przyjazd na metę przewidywany jest około 17:15).

Bagno di Romagna, uzdrowisko z czasach rzymskich, to małe średniowieczne miasteczko ze słynnymi termami i początek szlaków turystycznych do lasów Parku Narodowego Casentino. Bagno di Romagna jest symbolem niespiesznego życia w zgodzie z naturą i doskonałym miejscem do relaksu i wypoczynku.

Jest to także idealne miejsce na pyszna kolację, jeśli zgłodniejemy po kolarskich emocjach. Miejscowość leży już w Emilia Romagna, dzięki czemu możesz poznać charakterystyczne smaki tej prowincji. Proponujemy udać się do Cenacolo Santa Lucia przy Via Santa Lucia 10 i skosztować miejscowych przysmaków Spezzatino di Cinghiale (gulasz z dzika) i  Tagliatelle con Gli Strigoli (makaron z rosnącą dziko na łąkach lepnicą). 

Jeśli tylko możesz – odwiedź Toskanię w przyszłym tygodniu! To miejsce warto zobaczyć o każdej porze roku, ale tylko teraz masz szansę połączyć emocje sportowe jubileuszowego Giro, ze zwiedzaniem i kulinarnym odkrywaniem tego wyjątkowego miejsca na ziemi!
Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixel