Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co łączy Walentynki z jedzeniem?

2017-02-13
Co łączy Walentynki z jedzeniem?

Uważasz pewnie, że wystarczy przysłowiowy bukiet kwiatów i czekoladki, aby spędzić udany walentynkowy wieczór. Jeżeli jednak chcesz, by Walentynki przerodziły się w najbardziej romantyczną noc w roku, włoscy specjaliści (kucharze, dietetycy i seksuolodzy) zalecają, aby zastosować znane także u nas porzekadło przez żołądek do serca. Dlatego bardzo ważna jest romantyczna kolacja we dwoje, w której menu znajdą się znaleźć potrawy z jak największą ilością afrodyzjaków.

Afrodyzjaki wśród delikatesów włoskich

Od wieków uważa się, że najlepszymi afrodyzjakami są szampan i ostrygi, ale nie musisz się koniecznie na nie rujnować, bo dieta śródziemnomorska zawiera ich całkiem sporo. Kto jak kto, ale Włosi wiedzą jak najlepiej połączyć kuchnię z miłością. Wśród warzyw, ryb i owoców znajduje się wiele wspaniałych afrodyzjaków polecanych przez dietetyków i seksuologów. Dieta śródziemnomorska oferuje szeroką gamę aromatów i smaków. Jest deklaracją miłości do dobrego smaku i szukania idealnej równowagi między zdrowiem, a zamiłowaniem do jedzenia.

Ale jakie składniki należy włączyć do menu na walentynkową kolację? Oprócz tradycyjnie stosowanych owoców morza, czekolady i truskawek, polecamy lekkie i ekscytujące warzywa: karczochy, kapary, słodką cebulę, oliwki, szparagi oraz paprykę. To podobno idealne składniki menu najbardziej romantycznej kolacji roku. Należy natomiast uniknąć niepożądanych pokarmów takich jak frytki, wędliny, czy starzone sery. Oprócz wspaniałego smaku, który rozpali wasze uczucia nie możesz zapomnieć o zaangażowaniu pozostałych zmysłów, przede wszystkim wzroku i węchu. Zapach, kolor, a nawet kompozycja serwowanych dań są w tym szczególnym dniu bardzo ważne.

Włoskie wino do kolacji

Podczas kolacji butelka wina jest jak najbardziej wskazana. Alkohol wprowadza rozluźnienie, ułatwia kontakt i zwiększa zainteresowanie partnerem. Jak ze wszystkim najważniejszy jednak jest umiar. Większa ilość wina spowoduje senność i zakończy się porannym bólem głowy, a w skrajnym przypadku doprowadzi do zwykłej niemocy.

Kuchnia włoska w walentynkową noc

Obecność w afrodyzjakach dużej ilości argininy, aminokwasu, który odgrywa bardzo dużą rolę poprzez uwalnianie tlenku azotu, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. Następstwem tego jest miedzy innymi wzrost sił witalnych w organizmie. Aby uniknąć niepożądanych efektów hamujących ten proces należy unikać nadmiaru wina, który mimo wstępnego pozytywnego działania z upływem czasu będzie działał negatywnie.

Nie zaleca się też spożywania nadmiaru kalorii, ponieważ spowodują senność i złe samopoczucie. Pamiętaj jednak, że potrawy, które serwujesz nie będą afrodyzjakami tak długo, jak nie zapragniesz, aby nimi były. Każda szczególna okazja wymaga innego menu, ciągłego poszukiwaniem nowych składników, które pobudzą zmysły Twojego partnera. A teraz do dzieła, czas kupić zalecane produkty i wyczarować niezapomniane potrawy.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel