Valpolicella to miejsce wyjątkowe, ozdobione fantastycznymi dziewiętnastowiecznymi willami, historycznymi średniowiecznymi fortecami i pełnymi wspaniałych win piwnic, a historycy twierdzą, że wino było tam produkowane od zawsze.
W tym wpisie postaramy się przekazać Ci najprostsze informacje o mące i jej rodzajach, a co za tym idzie zastosowaniu. Mamy nadzieję że dzięki temu w optymalny sposób dobierzesz mąkę do swoich wypieków.
Oliwa z oliwek, ze względu na swoje zdrowotne właściwości, stała się bardzo modnym i popularnym tłuszczem. Coraz więcej konsumentów jest zainteresowanych poznaniem jej właściwości, a co za tym idzie zakupem oliwy w bardziej świadomy sposób.
Bakłażan to warzywo, z którego możesz przyrządzić niewiarygodną ilość potraw. Masz możliwość stosowania go w kuchni praktycznie przez cały rok, bo o każdej porze roku znajdziesz go na półkach supermarketów.
Nazwa cucina povera dotyczy przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie we włoskich, zazwyczaj biednych domach. Dzisiaj te przepisy, sposoby przyrządzania i stosowane produkty stanowią prawdziwe fundamenty włoskiej kuchni.
Jaki powinien być Twój początek w kuchni? Bez względu na to, jak skomplikowany jest Twój wymarzony przepis, po prostu wejdź do kuchni i zacznij go realizować!
Na przykładzie prostych past chcemy przedstawić jak przenikają się różne warianty włoskiej kuchni z pobliskich regionów. Dowiesz się też dlaczego włosi tak uwielbiają makaron z warzywami.
Risi e bisi to typowe, tradycyjne danie z włoskiego regionu Veneto. Risi e bisi było kiedyś bardzo wystawnym daniem, gdyż starym zwyczajem podawano je największemu urzędnikowi Republiki Weneckiej, co roku w dniu święta patrona miasta Św. Marka 25 kwietnia.
Obecnie znamy wiele odmian ryżu i mamy coraz większą świadomość do jakich potraw ich używać. Zobacz jak robią to Włosi i poznaj odmiany najpopularniejsze i najczęściej używane w ich kuchni.
Gnocchi to znane w całej Italii tradycyjne kluski, które kształtem przypominają kopytka. Na początku gnocchi były przygotowywane wyłącznie z mąki i wody. Dziś, w zależności od upodobań, tradycji i regionu gnocchi robi się z ziemniaków, semoliny, mąki kukurydzianej, a nawet duszonych warzyw i serów.