Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Donatella Cinelli Colombini

( ilość produktów: 10 )

Donatella Cinelli Colombini to założycielka dwóch wspaniałych winnic: Casato Prime Donne w Montalcino oraz Fattoria del Colle w Trequandzie, krainie najlepszych toskańskich win czerwonych. Gospodarstwo nazwane imieniem i nazwiskiem założycielki powstało na terenach, które już w XVI wieku należały do przodków Donatelli Cinelli Colombini. Dwa odrębne miejsca, które stanowią nierozłączną parę w produkcji najlepszych toskańskich win.

Pierwsza z winnic - Casato Prime Donne, założona w 1998 roku to pierwsza włoska winnica prowadzona wyłącznie przez kobiety, która osiągnęła międzynarodowy sukces dzięki produkcji wspaniałego Brunello. Na terenie 40 ha winnicy znajdują się piwnice, w których odbywa się winifikacja i dojrzewanie Rosso oraz Brunello di Montalcino, a także 17 ha ziemi przeznaczonej pod uprawę szczepu Sangiovese. Druga winnica - Fattoria del Colle to ziemia rozciągająca się na 336 ha wzgórz z widokiem na Montalcino. Jest to kraina położona 404 m n.p.m., w której między dniem a nocą zachodzą znaczne zmiany temperatury. Dzięki tak zróżnicowanemu klimatowi uprawiane tam winorośla szczycą się szczególnym bogactwem aromatów i złożonością. Winnica znajduje się na obszarze produkcyjnym Chianti i Orcia DOC.

Dziś wina Donatella Cinelli Colombini z winnicy Casato Prima Donne i Fattoria del Colle są synonimem najwyższej jakości klasy win włoskich, które powstają z zamiłowania do tradycji winiarskiej na terenach Toskanii.

pixel