Ryż przeznaczony specjalnie do risotto. Jest długi, a jego ziarna są grube, o dużej zawartości skrobii.
Kliknij, aby powiększyć
Carnaroli to tzw. król ryżu, który nie ma sobie równych podczas przyrządzania risotto. Są to długie, grube ziarna, o dużej zawartości skrobii. To właśnie ona sprawia, że ryż doskonale absorbuje wszystkie aromaty i przyprawy, a także pozwala na przyrządzenie idealnie aksamitnego risotto, bez możliwości rozgotowania ziaren.
Wartości odżywcze - średnia wartość na 100 g: wartość energetyczna: 1504 kJ/ 354 kcal; tłuszcze: 0,4 g (w tym 0,1 g tłuszcze nasycone), węglowodany: 80,4 g (w tym 0,2 g cukry) błonnik: 1,0 g, białka: 6,7 g, sól: 0,01 g.
W naszym wpisie odkryjesz jak przygotować ten klasyczny przysmak krok po kroku, wykorzystując najwyższej jakości składniki. Dowiedz się jak przyrządzić perfekcyjne risotto z szafranem i poczuj smak Włoch w swoim domu!
Risotto z dynią i parmezanem to prawdziwy skarb kuchni włoskiej. Co jest takiego specjalnego w tym daniu, że nie można się mu oprzeć? To potrawa, która łączy w sobie aromaty powolnego gotowania i autentyczne smaki, nierzadko przypominające nam dzieciństwo.
Obecnie znamy wiele odmian ryżu i mamy coraz większą świadomość do jakich potraw ich używać. Zobacz jak robią to Włosi i poznaj odmiany najpopularniejsze i najczęściej używane w ich kuchni.
Risotto to teoretycznie proste danie, od lat przyrządzane we Włoszech według „przepisu babci”. Ale z drugiej strony to potrawa będąca przedmiotem rywalizacji najlepszych szefów kuchni na świecie. Jeśli pragniesz zbliżyć się do ich poziomu, to tych kilka poniższych porad na pewno Ci w tym pomoże.