Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Achille Viglione

( ilość produktów: 10 )

Achille Viglione to mała, rodzinna winnica założona w Serralunga d’Alba, w samym sercu Langhe – terenie, który od wieków słynie z najlepszych włoskich win oraz miejscu, w którym narodziło się słynne wino Barolo. Obszar uprawy winorośli znajduje się w gminie La Morra, a głównym szczepem winnicy jest Nebbiolo da Barolo.

Winnica ta słynie z prostej, tradycyjnej metody uprawy winorośli i produkcji wina. Ziemia pod uprawę winogron do dziś przekopywana jest ręcznie, bez użycia maszyn, tak aby obficie nasycić ją świeżym powietrzem, wodą deszczową oraz promieniami słońca. Zbiory winogron odbywają się w zgodzie z fazami księżyca, bez zbędnego pośpiechu. Owoce zbierane są ręcznie dopiero podczas ostatnich, słonecznych dni jesieni. Dzięki dodatkowym promieniom słońca, które otrzymują owoce wina wyróżniają się niezwykłą jakością docenioną przez największych koneserów.

Winnica Achille Viglione produkuje ograniczoną ilość butelek włoskich win D.O.C. z regionu Langhe, które wytwarzane są ze szlachetnych winogron poddanych winifikacji z troską i dbałością o najmniejsze szczegóły, w zgodzie z naturą i tradycją.

pixel